Berisha: E mbështes urdhërin e Biden kundër ndryshimit të kufijve

Berisha: E mbështes urdhërin e Biden kundër ndryshimit të kufijve

21:49, 10/06/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Berisha në Çim Peka Live, u ndal edhe te urdhëri i fundit ekzekutiv i presidentit amerikan Joe Biden, lidhur mbi sanksionet ndaj politikanëve në Ballkanit Perëndimor dhe sidomos me aneksin ku flitet për ndryshimin e kufijve.

‘Kam denoncuar Soros. Është korruptori i politikanëve.

Kam bërë thirrje që Kongresi I SHBA dhe PE  të bëjnë ligje kundër Sorosit, njeri ky me influencë të jashtëzakonshme.

Soros hartii në Beograd projektin e ndarjes së Kosovës.

Filloi të fuqizohej falë lobimit të Vuçiç, Thaçit dhe Ramës.  E mbështet urdhërin e Biden kundër ndryshimit të kufijve.

Nuk më ka paditur njeri në jetën time, jam detyruar të shkoj në gjykatë për të vendosur dinjitetin tim, jo për vendimin.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco