Berisha: Do punoj me gjithë forcën që marrëdhëniet e Shqipërisë me SHBA të konsolidohen edhe më shumë

Berisha: Do punoj me gjithë forcën që marrëdhëniet e Shqipërisë me SHBA të konsolidohen edhe më shumë

21:26, 10/06/2021
A+ Aa A-

Në Çim Peka Live, ish-kryeministri Berisha tha ndër të tjera se pavarësisht vendimit të DASH ndaj tij, kjo gjë nuk do i ndalojë absolutisht marrëdhëniet e SHBA me Shqipërinë.

Ndaj edhe në këtë aspekt shqiptarët nuk i detyrohen asnjë kombi tjetër sa i detyrohen kombit amerikan.

Jam krenar që u bëra interes i këtij vokacionit i popullit shqiptar.

Kur ka ardh në vitztën e tij, unë isha kryetar i opozitës, Jim Baker thotë kam ardhur me ftesë të z. Berisha.

Në atë takim më pyeti; Sali a ka rënë komunizmi?

Dhe unë i thashë; Komunizmi ka rënë, por mbetjet e tij janë toksikë.

Absolutisht pa i heq asnjë gërmë.

Edhe sot që jam shpallur, do punoj më gjithë mundësitë e mia që ato marrëdhënie të konsolidhohen gjithmonë e më shumë.

Këtë që ndodhi, unë kam bërë veprimet e mia.\

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco