‘Ne nuk heqim dorë nga demokracia’/ Basha: Në 13 qershor i japim përgjigje regjimit Rama-Doshi

‘Ne nuk heqim dorë nga demokracia’/ Basha: Në 13 qershor i japim përgjigje regjimit Rama-Doshi

18:38, 10/06/2021
A+ Aa A-

Kryetari në detyrë i PD Lulzim Basha ka vijuar takimet me strukturat e njësisë nr. 7 në Tiranë.

Basha ka theksuar se ‘në 13 qershor demokratët do t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi’.

‘Ne nuk dorëzohemi. Ne nuk heqim dorë nga demokracia. Ne nuk heqim dorë nga Shqipëria’, shkruan Basha në Facebook.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

Në 13 qershor demokratët do t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi: Ne nuk dorëzohemi. Ne nuk heqim dorë nga demokracia. Ne nuk heqim dorë nga Shqipëria. Ne do ta largojmë pakicën që ka ndaluar përkohësisht ndryshimin, që duan dhe meritojnë shqiptarët.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco