Lajmi i fundit

Gramoz Ruçi tërhiqet nga politika, lë edhe mandatin e deputetit

Vasili: Zgjedhjet ranë përfundimisht pas provës së tmerrshme të Gjirokastrës

Vasili: Zgjedhjet ranë përfundimisht pas provës së tmerrshme të Gjirokastrës

17:30, 18/05/2021
A+ Aa A-

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, shprehet se zgjedhjet ranë përfundimisht pas provës së tmerrshme të Gjirokastrës.

Në një status në “Facebook”, numri 2 i LSI-së shkruan se me vullnet kriminal, qeveria mafioze e Edi Ramës, nëpërmjet Komitetit te Eksperteve, mori një vendim i cili rrëzoi zgjedhjet e 25 prillit.

Statusi i plotë i Vasilit

Zgjedhjet rane perfundimisht pas proves se tmerrshme te Gjirokastres!!

Fakti! 

Vendimi i KZAZ Nr. 82, qarku Gjirokastër për emërimin e anëtarëve të Grupit të Numërimit Nr. 4. Numërues i parë është shtetasi Thanos Andrea Karameno (PS). Ky shtetas rezulton se është futur në Shqipëri nga Greqia, pas datës 19 prill kur u vendos karantinimi 2-javor i personave që vinin nga Greqia dhe Maqedonia.

Perjashtimi i mijra shqiptareve nga Greqia, ndersa rilindasit erdhen pas dates karantines dhe qeveria i futi ne komisione rrezoi perfundimisht 25 prillin!

Qindra mijra shqiptare ne Greqi u perjashtuan nga votimi permes nje vendimi kriminal antikushtetues te dates 19 prill, qe i detyronte te karantinoheshin per dy jave kushdo qe vinte nga Greqia.

U provua boterisht se rilindasit, qe jetojne ne Greqi erdhen lirisht ne Shqiperi, nuk ju nenshtruan fare karantines u bene edhe komisionere edhe votuan.

Ky eshte krim zgjedhor i pafalshem, qe duhet denuar me ashpersine me te madhe.

Me vullnet kriminal qeveria mafioze e Edi Rames nepermjet Komitetit te Eksperteve mori nje vendim i cili rrezoi zgjedhjet e 25 prillit.

Nje Komitet Ekspertesh mjeksore u be pjese e puçit ndaj zgjedhjeve duke marre persiper pergjegjesi renda penale, sepse karantina u vendos ne date 19 kur Greqia kishte 1800 raste me Covid ne dite dhe karantina u hoq kur ne Greqi kishte 3400 raste te reja ne dite.

Prova qe rilindasit hyne pa karantine ne Shqiperi dhe u bene numerues ne komisionet e votimit dhe votues ndersa qindra mijra shqiptare ju ndalua votimi ka rrezuar dhe i ka bere zero zgjedhjet e 25 prillit.

Zgjedhjet kane rene!!

Askush nuk do ta fale rilindjen per kete krim kaq te rende!

Populli nuk mund te fale kurre!

Beteja do të vazhdojë deri në fund per zbardhjen, denoncimin dhe diskreditimin e vjedhjes mafioze më të madhe të shqiptarëve në historinë e zgjedhjeve

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco