Grida Duma: Ja si Basha mund ta mundë Edi Ramën

Grida Duma: Ja si Basha mund ta mundë Edi Ramën

22:16, 17/05/2021
A+ Aa A-

Në Çim Peka Live, deputetja e zgjedhur e PD, Grida Dume, u pyet nëse beson që Lulzim Basha do ta mundë ndonjëherë Edi Ramën.

‘Besoj që ai mundet.  Trajektorja e kësaj rruge ka qenë e gjatë. Ka qenë me eksperienca nga të cilat automatikisht duhet të mësojmë dhe duhet të përmirësohemi në një lloj perfeksionimi të situatës. Nëse kemi marrë vendimin që të mos përdorim mjetet e paduhura drejt pushtetit, gjithçka që i duhet Lulzim Bashës dhe çdo korpusi të lartë të PD, të forcëojë me mjetet e forta që ka dhe të mos të bëjë më çështje ekuilibrash, balancash, qokash. Parimet e duhura që ka ndjekur të bashkohen me mjetet e duhura dhe me një organizim supereficent. Nëse do ta bëjmë këtë pasi e kemi fituar besimin te publiku unë them që po mundet plotësisht, dhe këtë nuk e them me patetizëm partiak.’

Nuk kam asnjë iluzion ndryshe për Edi Rama, Unë kërkoj një mirëkuptim. Unë mund të kem sugjerimet e mia për formulën e bërë. Ne nuk duhet të jemi me më formulën përbashkuese, por me formulën përbashkuese që bën eficencën e madhe. Herë pas here ne kemi qenë më shumë luajal se eficente.’

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kopetenti i Vlores18/05/2021 09:16

"Si te mundim Edi Ramen". Beni nje film te llojit "fiction" me kete titull, se vetem ne film mund ta rrezoni Ramen. Ndryshe, HARROJENI.

Kaci18/05/2021 09:06

Vetem ti nuk duhet te japesh mend.Nje nga faktoret e humbjes se PD je edhe ti.Nuk te vjen turp qe ne mbledhje me Bashen vesh pantallona te bardha me tanga brenda.Dukesh cfare malli je , prandaj more 1300 vota ne Kavaje, qytetin e demokracise

Daj Jaku17/05/2021 23:26

Këta “profesorët” e sotëm janë bërë si magjistarë, të ngatërrojnë aq shumë me fjalë pa asnjë lidhje sa që të bëjnë të besosh se katrani zbardhëllon. Nuk kuptova as edhe një presje se si Luli do ta mundë E Dramën.

Shto koment

Denonco