Kokalari: Afrimi i datës për kreun e PD, për të mos i lënë kohë kandidaturave

Kokalari: Afrimi i datës për kreun e PD, për të mos i lënë kohë kandidaturave

21:45, 17/05/2021
A+ Aa A-

Në lidhje të drejtëpërdrejtë me Çim Peka Live, aktivistja shqiptaro-amerikane, Evi Kokalari, ka shprehur rezervat e saj për garën e zgjedhjeve që po mbahen në PD.

‘Më duket se kjo po bëhet për të mos i lënë kohë kandidatëve të vërtetë për të hedhur kandidaturat. Po shpejtohet në një kohë që duhet të fokusohemi te gabimet e Bashës. Pavarësisht se Basha u tha dje anëtërave të Këshillit se nëse ju mendoni se zgjedhjet janë vjedhur, atëherë unë jap dorëheqjen, kjo është një shaka e madhe, sepse ne të gjithë e dinim që këto zgjedhje do vidheshin dhe Basha nuk mori masa pas 8 viteve eksperiencë.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Emri18/05/2021 08:20

Po ecen mire skema rames. Merruni me nje fakir ( sepse eshte ) si basha. #ps #pd #qeveriashqiptare #mediashqiptare

Kvnut17/05/2021 23:51

Keni te drejte zonja Kokalari. Ne Shqiperi ka njerez si une qe ju eshte sosur durimi dhe skane ku te perplasen. Na eshte cenuar cdo e drejte.

Kvnut17/05/2021 23:50

Keni te drejte zonja Kokalari. Ne Shqiperi ka njerez si une qe ju eshte sosur durimi dhe skane ku te perplasen. Na eshte cenuar cdo e drejte.

Shqiptari17/05/2021 23:16

Kjo Kokalari qenka vertete koqe kandari! Po brenda partise nuk ka nevoje per kohe te gjate per kandidaturat qe t'i mbushin mendjen antaresise per cilin kandidat te votojne. Antaresia do te zgjedhe midis atyre figurave aktuale qe preferohen dhe kane kontribute, per ata figura qe kane spikatur gjate 4 viteve dhe jo gjate muajit te fundit, gjate 2 apo 6 muajve te tjere! Eshte nje nonsens. Psh, cfare mund te bejne Nishani, Kadilli, Imami apo kushdo tjeter rival per kryetar te PD, qe t'u mbushi mendjen antaresise, si per 3 jave, edhe per 1 muaj edhe per 3 muaj??? A mundet dikush tjeter, kandidature e re, figure e panjohur per antaresine te fitoje perballe figurave te njohura aktuale ne PD? Kushdo figure tjeter e re, sikur Basha te mos ishte fare kandidat, as nuk behet fjale te fitoje si kryetar i PD perballe Nishanit, Kadillit, Imamit apo kujtdo tjetri qe eshte sot ne PD. Prandaj, kjo Kokalari, qe e theksoj, eshte nje koqe kandari, qe vetem ka urrejtje per Bashen dhe thjesht ben kot si llapaqene neper studio televizive, duke i sherbyer Rames. Kur thote: Jam 100% e sigurte qe zgjedhjet u vodhen nga Rama, por Basha duhet te ike si kryetar sepse i humbi ato!!! A e kap ndonjeri kete llogjike topi kandari???!!!!

Shqiptari17/05/2021 23:14

Kjo Kokalari qenka me te vertete nje koqe kandari!!! Po brenda partise nuk ka nevoje per kohe te gjate per kandidaturat qe t'i mbushin mendjen antaresise per cilin kandidat te votojne. Antaresia do te zgjedhe midis atyre figurave aktuale qe preferohen dhe kane kontribute, per ata figura qe kane spikatur gjate 4 viteve dhe jo gjate muajit te fundit, gjate 2 apo 6 muajve te tjere! Eshte nje nonsens. Psh, cfare mund te bejne Nishani, Kadilli, Imami apo kushdo tjeter rival per kryetar te PD, qe t'u mbushi mendjen antaresise, si per 3 jave, edhe per 1 muaj edhe per 3 muaj??? A mundet dikush tjeter, kandidature e re, figure e panjohur per antaresine te fitoje perballe figurave te njohura aktuale ne PD? Kushdo figure tjeter e re, sikur Basha te mos ishte fare kandidat, as nuk behet fjale te fitoje si kryetar i PD perballe Nishanit, Kadillit, Imamit apo kujtdo tjetri qe eshte sot ne PD. Prandaj, kjo Kokalari, qe e theksoj, eshte nje koqe kandari, qe vetem ka urrejtje per Bashen dhe thjesht ben kot si llapaqene neper studio televizive, duke i sherbyer Rames. Kur thote: Jam 100% e sigurte qe zgjedhjet u vodhen nga Rama, por Basha duhet te ike si kryetar sepse i humbi ato!!! A e kap ndonjeri kete llogjike topi kandari???!!!!

Shto koment

Denonco