Grida Duma: Basha refuzoi ofertën të shiste te krimi Shqipërinë për pushtetin

Grida Duma: Basha refuzoi ofertën të shiste te krimi Shqipërinë për pushtetin

21:35, 17/05/2021
A+ Aa A-

Në një debat me aktivisten shqiptaro-amerikane, Evi Kokalari në Çim Peka Live, deputetja e zgjedhur e Partisë Demokratike, Grida Duma, tha se Lulzim Basha nuk e vendosi Shqipërinë para pushtetit dhe nuk e shiti atë te krimi, pavarësisht se e kishte ofertën.

‘Unë të kam ndjekur dhe më ka pëlqyer adrenalina si si shkon gjërave deri në fund. Por nuk kemi pasur asnjë iluzion që kemi të bëjmë me një kundërshtar që nuk do prekte zgjedhjet. Një gjë themelore këtu është masa e prekjes së votës në këto zgjedhje. Unë e kam parë në 2013 kur isha prej një viti e pak pjesë e kabinetit të Berishës, dhe e kam parë atmosferën se çfarë do të thoë kur një burrë shteti i vjen oferta për të marrë peng biznesin, administratën për të përfshirë krimin, por nuk e bëri këtë. Berisha nuk e bëri atëherë dhe ky është fakt. Por nëse ka një tjetër pikë pozitive që duhet që PD të jetë krenare, është të mos bashkëpunojë me bandat për të ardhur në pushtet. Nuk ka pasur pamundësi Lulzim Basha për të ardhur me pahir në pushtet.

Por unë e shikoj si një provë forcë për të mos sakrifikuar Shqupërinë për pushtetin.’

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kvnut18/05/2021 08:15

Keni te drejte zonja Kokalari. Ne Shqiperi ka njerez si une qe ju eshte sosur durimi dhe skane ku te perplasen. Na eshte cenuar cdo e drejte.

N18/05/2021 00:22

Keni te drejte zonja Kokalari. Ne Shqiperi ka njerez si une qe ju eshte sosur durimi dhe skane ku te perplasen. Na eshte cenuar cdo e drejte.

Kvnut17/05/2021 23:56

Keni te drejte zonja Kokalari. Ne Shqiperi ka njerez si une qe ju eshte sosur durimi dhe skane ku te perplasen. Na eshte cenuar cdo e drejte.

Kvnut17/05/2021 23:49

Keni te drejte zonja Kokalari. Ne Shqiperi ka njerez si une qe ju eshte sosur durimi dhe skane ku te perplasen. Na eshte cenuar cdo e drejte.

Kvnut17/05/2021 23:49

Keni te drejte zonja Kokalari. Ne Shqiperi ka njerez si une qe ju eshte sosur durimi dhe skane ku te perplasen. Na eshte cenuar cdo e drejte.

Kvnut17/05/2021 23:10

Keni te drejte zonja Kokalari. Shqiperia ka njerez si une qe ju eshte sosur durimi dhe nuk kane nga te perplasen. Jemi privuar nga te drejtat.

Kvnut17/05/2021 22:53

Zonja Kokalari, ju keni shume te drejte. Ne Shqiperi ka njerez si une qe ju eshte sosur durimi dhe nuk kane ku te perplasen...

Kvnut17/05/2021 21:47

Evi jemi dhe pjesa tjeter e shqiptareve qe na ka ardhur ne maj te hundes. Mos bjer ne skemen e grida sumes.

Shto koment

Denonco