Lajmi i fundit

VIDEO/ Momente tmerri në Danimarkë-Finlandë, Eriksen pa ndjenja në fushë

Na nevojitet një hajdut më i madh se Edi Rama

Na nevojitet një hajdut më i madh se Edi Rama

10:52, 16/05/2021
A+ Aa A-

Nga Elona Caslli/

Refreni postzgjedhor me të gjitha ngjyrimet dhe thëniet e tij mund të përmblidhet veçse në një fjali të vetme- Na nevojitet një hajdut më i madh se Edi Rama.

Me pak fjalë, që të gjithë biem dakord se Edi Rama është hajdut i zgjedhjeve. I gjithë problemi është identifikimi i një hajduti më të madh se Rama.

Në një shoqëri normale dhe të shëndetshme moralisht dhe mendërisht, argumentit do t'i vihej pika tek fjalia e parë - Edi Rama është hajdut.

Jo, ne jemi në kërkim të një hajduti më të madh dhe nga refreni postzgjedhor të duket se ke të bësh me njoftimet e punës ku thuhet;

- Nevojitet një hajdut më i madh se Edi Rama.

Post Scriptum- Quo vadis! Shqipëri 2021...

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari16/05/2021 13:26

BRAVO TE QOFTE ELONA! KJO ESHTE ESENCA E TE GJITHA ANALIZAVE POST-ZGJEDORE MBI SULMET E HIJENA DHE E MENDER ANALISTEVE TE BANAQEVE TE PAGUARA DHE TE PAMORALSHME TELEVIZIVE. PRA TE GJITHE E KANE PRANUAR QE RAMA ESHTE HAJDUT I GJITHCKAJE, RAMA VERTETE QE I VODHI E I PERDHUNOI ZGJEDHJET, POR BASHA I HUMBI ATO, BASHA NUK U TREGUA I "ZOTI" QE TI MBRONTE VOTAT NGA HAJDUTI RAMA! POR BASHA ISHTE RIVALI I HAJDUTIT NE ZGJEDHJE DHE JO ROJA I ZGJEDHJEVE, PASI ROJET E LIGJSHME ISHIN VETE TE VENE NE MBROJTJE TE HAJDUTIT ME TE GJITHA STRUKTURAT KRIMINALE TE SHTETIT DHE TE QEVERISE QENDRORE DHE VENDORE! CILI ISHTE GABIMI APO FAJI I BASHES NE KETE VJEDHJE? QE NUK KRIJOI BANDA DHE GRUPE KRIMINALE RIVALE PER TE LUFTUAR KRYEHAJDUTIN DHE BANDAT E TIJ??? PO TE ISHTE KESHTU NUK DO TE KISHIM NJE "LUFTE" POLITIKE, POR DO TE KISHIM NJE LUFTE TE VERTETE MIDIS BANDAVE KRIMINALE NE EMER TE POLITIKES DHE POLITIKANEVE DHE NA RROFTE SHQIPERIA, NJESOJ SI SICILIA E VITEVE 70-'80!

Gj 16/05/2021 12:14

Rama eshte proplemi i shqiperis vetem Ramaaaa po na nxin jeten o popull,,boboo.

cuf dabjoni16/05/2021 12:08

"Nuk pyet ujku per mishkonja". Nuk luftohet Edvin plehi me proza poetike.!!!!

tiranassio16/05/2021 11:29

Te lumte Elona,nuk ju njoh aspak,pervecse pak shkrimeve :mendje e mencur dhe pene e sakte.Te ndritt'mendja dhe te prefte pena ,si shpata hajdutin.

Flamur16/05/2021 11:02

Shrim i shkurtë, i qartë, me domethënie madhe, por kujt të ia drejtosh, popullit që kënaqet në seriale spanjole ose turke me nga 500 epizode? Popullit që kërkon të shikojë deri në vdekje epizode, popullit sadomazohist që kënaqet në vuajtjet e veta?! Popull! Vazhdo gjumë dhe kënaqu në sadomazohizmin që po ua bën edi rama, ashtu ju kënaqeni.

Shto koment

Denonco