Lajmi i fundit

Mbytet pushuesi në plazhin e Velipojës

Denoncimi: Kryebashkiakja dyfishon çmimin e ujit pas votimeve

Denoncimi: Kryebashkiakja dyfishon çmimin e ujit pas votimeve

19:28, 15/05/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar rritjen e çmimit të ujit në qytetin e Patosit, 10 ditë pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Sipas denoncimit të Publikuar nga Berisha në Facebook, kryetarja e bashkisë e ka rritur ujin nga 7200 lekë, në 13200 lekë.

Postimi i plotë i Sali Berishës:

Dyfishon cmimin e ujit pas votimit.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Z. Berisha. Un që po ju shkruaj banoj në qytetin e patosit, 10 dit mbas votimeve kryetarja e bashkis ka ritu uji 2 fish. Nga 7200 qe ishte e ka çuar 13200 . Uji vjen 2 her ne dit nga 1 ore. Respekte

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Tirana16/05/2021 10:07

Z. Berisha me gjithe respektin per ju kjo eshte e pasakte. Vendimi i ERRU per tarifat e reja per Patosin eshte marre ne shkurt dhe ka hyre ne fuqi me 1 prill 2021. Kjo gje eshte lehtesisht e verifikueshme ne faqen e entit rregullator te ujit.

Shqiptari15/05/2021 21:33

AH SA MIRE PO UA BEJNE!!! ASHTU TA LUMSHA MOJ KRYEBASHKIAKE E PATOSIT! GJATE KOHES SE ENVERIT PATOSI KA PATUR UJE 1 HERE NE DITE NGA 30 MINUTA, DERI TEK KATET E DYTA TE PALLATEVE DHE PERSERI ENVERISTE TE THEKUR! QYTETARET E PATOSIT TE VRISNIN PER ENVER HOXHEN! PATOSI VINTE I TERI ERA MUT! SHQIPATARET JANE TE DROGUAR NGA ENVERIZMI!! NUK KA POPULL ME TE NDYRE SE SA AI POPULL QE E SHET VOTEN E VET, QE E SHET PUSHTETIN E VET, QE E SHET NDERIN DHE DINJITETIT E VET TEK HAJDUTET, TEK KRIMINELET DHE TEK QEVERITARET E KORRUPTUAR DHE MASKARENJ!

Vendi yne15/05/2021 21:32

Duhet revolucion ketu tek ne.Keta hajdute ne qeveri po na pine gjakun.Mallkuar qofshin

Lomi15/05/2021 20:22

Mire tua beje. Pa uje fare t'ju lere E votuat? Ngrohuni ne diell tani.

Adi15/05/2021 19:41

...c'fare mbollen ate po korrin...

Shto koment

Denonco