‘Stop gjenocidit’/ Protestë në Tiranë në mbështetje të Palestinës

‘Stop gjenocidit’/ Protestë në Tiranë në mbështetje të Palestinës

18:36, 15/05/2021
A+ Aa A-

Pas Prishtinës, me dhjetëra qytetarë protestuan pasditen e sotme në sheshin "Skënderbej" në mbështetje të Palestinës e cila prej një jave është përfshirë në një konflikt të përgjakshëm me Izraelin.

"Na fal Palestinë që nuk të përgjigjemi dot" ishte thirrja që dominoi protestën.

Një tjetër parrullë ishte "Stop gjenocidit! Lironi Palestinën!"

Mes të pranishme në shesh kishte dhe shumë të rinj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne15/05/2021 21:47

Rrofte Palestina.Zoti tu ktheje paqen dhe ti mbroje

t15/05/2021 19:22

Shifni vendin tuaj o qyqare hipokrite ,nuk shihni se vendi juaj po katandiset si palestina,por merreni me palestinen

Shto koment

Denonco