Ironia e pedagogut: Nuk besuat uljen e Bashës me 240 lekë për naftën, tani besoni rritjen e Ramës me 50 lekë

Ironia e pedagogut: Nuk besuat uljen e Bashës me 240 lekë për naftën, tani besoni rritjen e Ramës me 50 lekë

16:20, 15/05/2021
A+ Aa A-

Pedagogu Vehap Kola, ka ironizuar rritjen e çmimit të naftës me 50 lekë menjëherë pas përfundimit të zgjedhjeve, duke bërë edhe një paralelizëm  me premtimin që bëri Basha gjatë fushatës, ku premtoi se do të hiqte taksën e karburantit prej 240 lekësh për karburantin.

‘Pse, budallenj ishim ne t'i besonim Lul Bashës që do ulte çmimin e naftës me 240 lekë?! Ja, Rama e rriti me 50 lekë. Ku do i merrte Luli paratë për ta ulur me 240 lekë? Po mja o mja, se nuk dini ju më shumë se patronazhistja ime Albana.’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gushi16/05/2021 12:37

RPT atij qe e ka shitur voten, RPT e motrat atij qe jua ka blere

Tomy15/05/2021 17:41

Ku na ra ky fat me jetu ne kete vend mu...i Shumica e bagetive qe votojne te majten veshin akoma pantallona terital dhe i ndrojne breket 1here ne muaj...ku pysin ata c far thot basha ata njohin kumanarin ...

Vendi yne15/05/2021 17:03

Ne kemi mbaruar si popull.Tall menderen edvin Jermi me Erion Fikun.

Shto koment

Denonco