Flutura Açka: Pushofsh në paqe Aurora Basha, faleminderit për ditët e vrullshme në fushatë!

Flutura Açka: Pushofsh në paqe Aurora Basha, faleminderit për ditët e vrullshme në fushatë!

14:49, 15/05/2021
A+ Aa A-

Flutura Açka, deputetja e PD e zgjedhur më 25 prill, ka zbuluar sot portretin e bukur dhe fatin e trishtë të një vajze të re, studente që bashkëpunoi me të gjatë fushatës elektorale në Elbasan: të Aurora Bashës, 20-vjeçares e cila ndërroi jetë të premten në mënyrë tragjike.

"Pushofsh në paqe Aurora Basha, - shkruan Açka. - Faleminderit për ditët e bukura e të vrullshme që ndave me në në fushatë. Fytyra jote e paqtë dhe rinia jote e këputur do t’i mungojë auditorëve të universitetit, edhe neve që të njohëm e të deshëm. Në emër të të gjithë shtabit elektoral, i përcjellim ngushëllime familjes. Qoftë hera e fundit që rrugët shqiptare përgjaken kësisoj," përfundon shkrimtarja dhe deputetja.

Aurora Basha nga Lushnja, vajza në fotografi, mbeti viktimë në aksidentin që ndodhi dje në urën e Bubullimës në Lushnjë, pasi taksia me të cilën ajo udhëtonte ra përmbys në ujë. Bashkë me Aurora Bashën humbi jetën edhe taksisti 68-vjeçar nga Berati, Xhezmi Oshafi.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco