Kim Mehmeti: Kur të ulemi pranë sofrës sonë festive, le t’i kujtojmë ata që e ujisin atë me lot

Kim Mehmeti: Kur të ulemi pranë sofrës sonë festive, le t’i kujtojmë ata që e ujisin atë me lot

11:13, 13/05/2021
A+ Aa A-

Shkrimtari Kim Mehmeti ka ndarë një mesazh prekës sot për të gjithë ndjekësit e tij në rrjetet sociale, shoqëruar me një foto ku spitak flamuri shqiptar.

"Gëzuar Fitër Bajramin – uron shkrimtari dhe porosit: “ Dhe kur të ulemi pranë sofrës sonë festive, le t’i kujtojmë ata që atë e ujisin me lot. Duke i kujtuar ata që edhe sot e jetojnë dhembjen dhe vetminë e vet, do dëshmojmë se e kemi kuptuar që jo vetëm gjatë ditëve festive, por gjithmonë, vlejmë vetëm aq sa më të bukurën dhe më të vlefshmen në ne, ua dhurojmë të tjerëve!"

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco