Me 20 maj konkluzionet e komisionit të posaçëm hetimor për shkarkimin e Presidentit

Me 20 maj konkluzionet e komisionit të posaçëm hetimor për shkarkimin e Presidentit

10:41, 11/05/2021
A+ Aa A-

Mësohet kalendari i punimeve i komisionit të Posaçëm hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Më 14 maj miratimi i planit përfundimtar të hetimit

Më 17 maj administrimi i informacionit, raporteve të ndryshme nga institucionet në lidhje me objektin e hetimit

Më 18 maj është parashikuar seanca dëgjimore me Presidentin e Republikës, Ilir Meta.

Më 20 maj shqyrtimi përfundimtar dhe nxjerrja e konkluzioneve të hetimit

Vetë kreu i këtij komisioni Alket Hyseni nënvizoi se është me rëndësi që të ruhen afatet që ka caktuar Kuvendi.

“Mund të kërkojmë shtyrje, por të ecim me këtë kalendar” u shpreh Hyseni.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco