Dita e Europës, Berisha: Lukadroga është duke ecur drejt Azisë për hir të karriges se tij

Dita e Europës, Berisha: Lukadroga është duke ecur drejt Azisë për hir të karriges se tij

14:52, 09/05/2021
A+ Aa A-

Ish kryeministri Berisha ka postuar një shenim në faqen e tij ne facebook me rastin e 9 Majit ditës së Europës.

“Kjo ditë e madhe për BE, vendet e saj anëtare dhe popujt e tyre, e gjejnë Shqipërinë prej 8 vitesh mbrapa ktheu e madje me qeverinë e Lukadrogës duke ecur drejt Azisë për hir të karriges se tij që qendron mbi drogën, krimin, vjedhjen dhe korrupsionin”.

Ja postimi i plotë:

Sot Dita e Europës!

Miq, sot popujt e vendeve anëtare të BE kremtojnë ditën e Europës, ditën e themelimit dekada më parë të Bashkimit Europian.

Etërit vizionar të ketij Bashkimi me projektin e tyre krijuan mrekullinë më të madhe politke, ekonomike, sociale që Europa ka njohur në tërë historinë e saj.

Bashkimi Europian në dekadat e ekzistencës tij ka njohur veshtirësi por edhe reforma të suksesshme me të cilat ju ka garantuar qytetarëve të tij paqe, demokraci, prosperitet si kurre me pare ne historine e Europes.

Kjo ditë e madhe për BE, vendet e saj anëtare dhe popujt e tyre, e gjejnë Shqipërinë prej 8 vitesh mbrapa ktheu e madje me qeverinë e Lukadrogës duke ecur drejt Azisë për hir të karriges se tij që qendron mbi drogën, krimin, vjedhjen dhe korrupsionin.

Bashkimi Europian në këto 3 dekada i ka dhënë Shqipërisë ndihmën bujare më të madhe në historinë e saj.

Duke shprehur mirenjohjen më të pakufishme ndaj tij, ju ftoj të dashur miq të urojme se bashku miqtë dhe partnerët tanë në BE në këtë ditë historike. Gezuar! sb

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco