Basha uron myslimanët: Zoti i pranoftë lutjet tuaja dhe jua shpërbleftë sakrificat

Basha uron myslimanët: Zoti i pranoftë lutjet tuaja dhe jua shpërbleftë sakrificat

22:37, 08/05/2021
A+ Aa A-

Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë në Natën e Madhe të Kadrit, duke kërkuar që zoti t’ua pranojë lutjet dhe t’ua shpërblejë sakrificat.

‘Teksa hyjmë në ditët e fundit të muajit të bekuar të Ramazanit, nga zemra ju uroj gjithë besimtarëve myslimanë Natën e Madhe të Kadrit, natën e zbritjes së Kuranit’, shkruan Basha në Facebook.

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

Teksa hyjmë në ditët e fundit të muajit të bekuar të Ramazanit, nga zemra ju uroj gjithë besimtarëve myslimanë Natën e Madhe të Kadrit, natën e zbritjes së Kuranit. Zoti i pranoftë lutjet tuaja dhe jua shpërbleftë sakrificat. Zoti e bekoftë Shqipërinë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Zeqir09/05/2021 11:37

Te ishe mysliman do ta kishe mundur Ramen menjehere.Nga natyra muslimanet jane shume me trima se te krishteret. Te krishteret me shume te hane pas kraheve. Si nuk arrite o bashe te mundje nje kaur frikacak dhe te droguar ? Me mire sillu sic je sjelle deri tani, duke heshtur si kaur,se po na ngre nervat aq shume sa nuk po mnajme dot me.Ti nuk je musliman, mos uro.Nuk ke zemer per te qene burre

Shto koment

Denonco