Meta uron besimtarët: Natën e Kadrit më e mirë se një mijë muaj

Meta uron besimtarët: Natën e Kadrit më e mirë se një mijë muaj

20:13, 08/05/2021
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për Natën e Kadrit, duke u lutur që Zoti tua pranojë agjërimin.

"Nata e Kadrit është më e mirë se një mijë muaj".

Gëzuar Natën e Bekuar të paqes së madhe dhe të zbritjes së Kuranit, që na kujton mësimet e mençura të Profetit Muhamed se besimi më i mirë është tek durimi.

Zoti jua pranoftë lutjet dhe agjerimin të gjithë besimtarëve!

Bekimet e Tij, mirësia dhe paqja mbizotëroftë në familjet Tuaja!

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco