VIDEO-Skandal/ Ja si blihen votat sade nga rilindja, ‘bobi’ nxjerr topin me 50 mijë leksha

VIDEO-Skandal/ Ja si blihen votat sade nga rilindja, ‘bobi’ nxjerr topin me 50 mijë leksha

16:34, 08/05/2021
A+ Aa A-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një tjetër skandal me blerjen e votave nga mbështetës të PS për zgjedhjet e 25 prillit.

Nëpërmjet një video të postuar në Facebook, dallohet sesi një person brenda një makine, nxjerr topin e lekëve nga kroskoti me prerje 50 mijë lekshe.

Gjithashtu në video dallohet qartë se në kroskotin e makinës janë fletëpalosje të kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit.

‘Euro per vota! Vota me ble! Vota me ble!’, shkruan Berisha në Facebook./ A.Z/ 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari08/05/2021 16:36

ME TE GJITHA KETO FAKTE DEL QARTE NEN DRITEN E DIELLIT QE SPAK NUK KA QENE, NUK ESHTE DHE NUK DO TE JETE KURRE NJE STRUKTURE KUNDER KRIMIT DHE KORRUPSIONIT, POR NJE PJESE AKTIVE MBROJTESE E NARKO-ORGANIZATES SE STRUKTURUAR KRIMINALE "RILINDJA"! SPAK I DHA FITOREN NE TAVOLINEN E KRIMIT SATRAPIT TE SURRELIT. POR DARDHA E KA BISHTIN MBRAPA! KETE TA DIJE MIRE E GJITHE BOTA DEMOKRATIKE! SHBA, BE DHE OSBE/ODIHR TI SHQYEJNE SYTE MIRE PERPRA KETIJ KRIMI TE TMERRSHME ZGJEDHOR DHE TE NDALE SA NUK ESHTE VONE AKTIVITETIN E KESAJ ORGANIZATE TE STRUKTURUAR KRIMINALE! ATA DUHET TE NDERHYJNE SOT SEPSE NESER DO TE JETE TEPER VONE JO VETEM PER SHQIPERINE POR PER TE GJITHE DEMOKRACINE EVROPIANE! PSE TE MOS I FITOJE NESER ZGJEDHJET DUKE I VJEDHUR EDHE MACRON NE FRANCE? PSE TE MOS I FITOJNE ZGJEDHJET DUKE PERDORUR GRUPET MAFIOZE DHE KRIMINALE NE ITALI? NE GREQI? NE GJERMANI? NE SPANJE? NE HOLLANDE? NE BELGJIKE? NE DANIMARKE? NE SUEDI? NE HUNGARI? AUSTRI? BULLGARI? POLONI? CEKI? SLLOVAKI? ETJ. ETJ, ETJ. E KUSH NE SHBA, NE EVROPE DHE NE BOTE NUK E DO PUSHTETIN PER NJE KOHE SA ME TE GJATE??? JA SHEMBULLI SE SI MUND TE MASAKROHEN ZGJEDHJET E LIRA, TE NDERSHME DHE DEMOKRATIKE MU NE MES TE EVROPES!!! E DUHET TE HESHTIN MË SHBA, BE, UK DHE OSBE???!! NESE KY KRIM ZGJEDHOR NUK NDESHKOHET SOT SHUME RENDE NGA FAKTORI NDERKOMBETAR, ATEHERE DO TE JETE NJE PRECEDENT SHUME I RREZIKSHEM PER TE GJITHE BOTEN DEMOKRATIKE!

Shto koment

Denonco