Bushati: Ç'neveri komisioni anti-Meta, gati deri në fund të përdhunohen nga partia

Bushati: Ç'neveri komisioni anti-Meta, gati deri në fund të përdhunohen nga partia

13:37, 08/05/2021
A+ Aa A-

Gazetari Andi Bushati ka komentuar mbledhjen e sotme të Komisionit Hetimor për shkarkimin e kreut të shtetit, Ilir Meta.

Bushati shprehet se ky komision përbëhet nga deputetë që janë të gatshëm të përdhunohen deri në fund nga partia. Shumica e deputetëve të këtij komisioni nuk kanë fituar në zgjedhjet e 25 prillit dhe duket se po i bëjnë shërbimin e fundit PS me hetimin ndaj Metës.

“Çfarë neverie ky komisioni anti Meta, i përbërë nga limonë të shtrydhur që duan të dëshmojnë se janë të gatshëm deri në fund të përdhunohen nga partia”,– shkruan Bushati në një postim në Facebook.

Anëtarët e komisionit hetimor

Alket Hyseni Kryetar
Myslym Murrizi Nënkryetar
Klotilda Bushka Sekretar
Vasilika Hysi Anëtar
Elena Xhina Anëtar
Spartak Braho Anëtar
Halil Jakimi Anëtar
Nikolin Staka Anëtar
Arlind Carcani Anëtar
Ermonela Felaj Zëvendësues
Xhemal Qefalia Zëvendësues
Eugen Bojaxhi Zëvendësues

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

shhhh08/05/2021 19:58

Me shume gjasa keto te gjithe zgjedhjet e tjera ka mundesi ti bashkohen LSI-se se kaq te ndyre jane! Poshte Fashizmi!

Shqiptari08/05/2021 16:46

PROSTITUTAT PER TE MBROJTUR PARATE QE KANE MARRE E BEJNE DETYREN NDAJ TUTORIT TE TYRE DERI NE FUND, MEGJITHESE JANE INJORUAR, JANE PERQESHUR DHE JANE PERDHUNUAR KEQAS NGA SATRAPI I SURRELIT!

Arifi08/05/2021 16:41

Rilindasit e pelqejne kur i perdhunon. Muslimi te pakten e la b... per hotelin pa leje qe po nderton buze deti ne Golem

Shto koment

Denonco