Komisioni Hetimor për presidentin Meta mblidhet në ditë pushimi

Komisioni Hetimor për presidentin Meta mblidhet në ditë pushimi

10:33, 08/05/2021
A+ Aa A-

Komisioni Hetimor që do të hetojë shkelje kushtetuese të Presidenti Ilir Meta do të nis nga puna edhe pse e shtuna është ditë pushim.

Kujtojmë që ky komision u votua ditën e djeshme nga Kuvendi me 98 vota pro dhe 6 kundër për ngritjen e këtij Komisioni Hetimor.

Bëhet me dije se ky Komision Hetimor do të zhvillojë mbledhjen e parë ditën e sotme në orën 11:00.

Sipas informacioneve takimi do të zhvillohet në ambientet e Kryesisë së Kuvendit, ku mbledhja do të drejtohet nga kryetari i komisionit hetimor Alket Hyseni dhe nënkryetari Myslim Murrizi.

Afati i punës së Komisionit Hetimor i ngritur nga Kuvendi pritet që të jetë një muaj, përgjatë të cilit do të shqyrtohen të gjitha argumentet e ngritura nga Partia Socialiste për shkarkimin e Presidentit.

Vendimi i shkarkimit të Presidentit duhet të mbështetet nga të paktën 2/3 e anëtarëve të Parlamentit.

Përbërja e Komisionit Hetimor

Kryetar: Alket Hyseni;

Nënkryetar Myslym Murrizi;

Sekretar: Klotilda Bushka;

Anëtarët Vasilika Hysi, Elena Xhina, Spartak Braho, Halil Jakimi, Nikolin Staka, Arlind Çarçani;

Zëvendësues: Ermonela Felaj, Xhemal Qefalia dhe Eugen Bojaxhi

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari08/05/2021 13:02

ME TE GJITHA KETO FAKTE DEL QARTE NEN DRITEN E DIELLIT QE SPAK NUK KA QENE, NUK ESHTE DHE NUK DO TE JETE KURRE NJE STRUKTURE KUNDER KRIMIT DHE KORRUPSIONIT, POR NJE PJESE AKTIVE MBROJTESE E NARKO-ORGANIZATES SE STRUKTURUAR KRIMINALE "RILINDJA"! SPAK I DHA FITOREN NE TAVOLINEN E KRIMIT SATRAPIT TE SURRELIT. POR DARDHA E KA BISHTIN MBRAPA! KETE TA DIJE MIRE E GJITHE BOTA DEMOKRATIKE! SHBA, BE DHE OSBE/ODIHR TI SHQYEJNE SYTE MIRE PERPRA KETIJ KRIMI TE TMERRSHME ZGJEDHOR DHE TE NDALE SA NUK ESHTE VONE AKTIVITETIN E KESAJ ORGANIZATE TE STRUKTURUAR KRIMINALE! ATA DUHET TE NDERHYJNE SOT SEPSE NESER DO TE JETE TEPER VONE JO VETEM PER SHQIPERINE POR PER TE GJITHE DEMOKRACINE EVROPIANE! PSE TE MOS I FITOJE NESER ZGJEDHJET DUKE I VJEDHUR EDHE MACRON NE FRANCE? PSE TE MOS I FITOJNE ZGJEDHJET DUKE PERDORUR GRUPET MAFIOZE DHE KRIMINALE NE ITALI? NE GREQI? NE GJERMANI? NE SPANJE? NE HOLLANDE? NE BELGJIKE? NE DANIMARKE? NE SUEDI? NE HUNGARI? AUSTRI? BULLGARI? POLONI? CEKI? SLLOVAKI? ETJ. ETJ, ETJ. E KUSH NE SHBA, NE EVROPE DHE NE BOTE NUK E DO PUSHTETIN PER NJE KOHE SA ME TE GJATE??? JA SHEMBULLI SE SI MUND TE MASAKROHEN ZGJEDHJET E LIRA, TE NDERSHME DHE DEMOKRATIKE MU NE MES TE EVROPES!!! E DUHET TE HESHTIN MË SHBA, BE, UK DHE OSBE???!! NESE KY KRIM ZGJEDHOR NUK NDESHKOHET SOT SHUME RENDE NGA FAKTORI NDERKOMBETAR, ATEHERE DO TE JETE NJE PRECEDENT SHUME I RREZIKSHEM PER TE GJITHE BOTEN DEMOKRATIKE!

t08/05/2021 12:12

Keta nuk jane limona te shtrydhur nga rama,por plehra te pariciklueshme. Perhundesh do ju dale o ndyresira,nuk do arrini kurre tja hiqni vemendjen publikut nga zgjedhjet e manipuluara,sepse predidentit do ti hani veç m....

Shto koment

Denonco