Mos e humbisni: Rrëfimi i fundit publik i Guljelm Radojës në SYRI TV

Mos e humbisni: Rrëfimi i fundit publik i Guljelm Radojës në SYRI TV

11:38, 06/05/2021
A+ Aa A-

Një ditë më parë u nda nga jeta aktori i njohur, Guljejm Radoja. Aktori 75-vjeçar ishte prekur nga koronavirusi. Edhe pse kishte thirrje publike për kurimin e tij, ai vuajti për një muaj derisa ndërroi jetë.

Intervista e tij e fundit ishte për Adi Krastën në SYRI TV. Një rrëfim i rrallë për gjithë jetën e tij, por edhe për protestën për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar.

Ai shprehu zhgënjimin e tij për politikën, kurse për Teatrin tha se ‘kauzën tonë na e shitën njerëzit tanë, kolegët tanë’. “Me Teatrin u treguan jo vandalë, por barbarë”, tha ai.

Intervista e tij u postua nga moderatori Adi Krasta.

“Guljelm Radoja në rrëfimin e tij të fundit publik. Fuqi e jashtëzakonshme lirie e ndershmërie me veten e artin,” shkruan ai.

Ndiqeni të plotë intervistën e rrallë dhe të fundit të Radojës:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

farewell06/05/2021 17:17

Nje fatkeqsi e parakoheshme! Prehu ne paqe z. Radoja!

Nardi06/05/2021 15:34

Interviste e shkelqyer , nuk di cfare te them tjeter

Shto koment

Denonco