'Kemi votuar PS-në'/ Shemben disa banesa dhe biznese në Durrës Foto Ilustruese

'Kemi votuar PS-në'/ Shemben disa banesa dhe biznese në Durrës

13:57, 04/05/2021
A+ Aa A-

Në zonën e ish-Kënetës, në Durrës banorët kanë protestuar për shembjen e banesave dhe bizneseve të tyre.

Në këtë zonë prej disa vitesh ka filluar një investim për projektin që ka qëllim ndërtimin e një rruge.

Banorët e kanë mësuar shembjen e ndërtesave ditën kur edhe kanë filluar punimet për shembjen e objekteve.

Ata janë shprehur se lidhur me këtë projekt nuk kanë marrë asnjë njoftim zyrtar dhe nuk dinë si do të zhvillohet ndërtimi i rrugës dhe se në këtë mënyrë nuk dihet fati i objekteve të tyre. Ata u thanë gazetarëve se ishin votues të PS dhe nuk e prisnin këtë gjë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Malesori05/05/2021 23:28

Bajne mire mos me ju lane me dale jashte fare po qe do se ju duheni per votimet tjera pa keshtu do benin. Te pakten te ju japin nje dru te mire para dhe pas shembjes se e keni hallall. Moret ne qafe nje komb e pak te ju behet. Kur ju lajmeroi pd se kjo do ndodg po i gezoheshit 5000 lekeshit.

Durresi05/05/2021 15:41

Derisa te ecim me mentalitetin qe pranojm cdo gjo deri sa te kthehet thika nga ne kshu do te ndodhe cdo kujt . Patet raste shembje banesash gjithanej ne keto vite , patet rastin e termetit qe u menaxhua si mos me keq , patet rastin me pa rritje taksash e gjera nga me te poshterat dhe prap votuat te njejten qeveri .

bledi04/05/2021 20:40

na plasi "objekti lundrues". tju prishin cdo gje.. deri ne tullen e fundit. se flas plehrash si ju qe shesin voten qeverisemi nga kto hajdute. plehrat jeni ju e jo qeveritaret. ju lumte dora e tju degjenerojne sa me shume te jete e mundur

Anila04/05/2021 17:57

Ti gezoni zgjedhjet e reja!me keq do beheni!s ka gje rendesi ka partia!pa bike do ngeleni!s ka gje te rroje ps!

Vlora vlora04/05/2021 17:37

Mbrapa e ka bishtin dardha. Beni durim mos e konsumoni gjith entuziazmin e fitores . Ju mjeraner qe po mbani peng nje Shqiperi te ter jo shtepin tju prish e pronen per dhe familjen tju perdhunoj dhe tju ekzekutoj fjalen e fundit e keni, rofte e drama sepse memorja e juaj eshte e infektuar nga injoranca mesjetare. Uroj tju katandis te beheni refugjat ne bangladesh se ne Maqedoni e Mal te Zi jeni ber . Dhe me fotografine e e drames dhe te talebaneve te tij., ne bagazhe . Sepse sa me shume injoranter aq me i lehte sundimi . Shqiptaret jane adhurues te regjimeve gje e cila u ka kaluar ne ADN dhe do te rjedh ne gjenerata. Sa per shtepit mos u shqetesoni se do mendoj madheria juaj . Jane gati pallatet prej rere te dakos dhe prandaj jua dhan 500 €per te bler shtepi.

alma04/05/2021 16:54

pse nuk e dinit kete doli vidio e artan lames ishte mbas 25 prillit do prishte 100 mije ndertesa u shitet ju na moret ne qafe ne moe e pafshi piken w hajrit mire ju a ben

Kadriu04/05/2021 15:28

Partia tënde të dënon. Prpozoj dhe të të arestojnë.

Fiku bashkis04/05/2021 14:35

Meqense jeni votues te PS, shkofshi ne p.dh te semes!

Shqiptari04/05/2021 14:34

Po kur e shite bythen per 5000 leke te erdhi mire tani qe do t'ja u futi hurin deri ne rreze do te hidheroheni ,njerez te shkerdhyer nga Ed muti.

lushingabarbullushi04/05/2021 14:33

Sa mir jua kan ba! Jau lumsha loçen e matrapikut.

t04/05/2021 14:26

Nqs jane votues te ps sic thone,pd lajmeroi per shembjet,prandaj e mbajtshin ne b...

Mirfa04/05/2021 14:08

Me kujtohet nje kenge Mos pi mall bej palester Ndersa tani me tingellon Mos ha mut por rri urte Vete e votove ne te semes shkove

Shkodran04/05/2021 14:05

O Zot ishalla jua shembin deri ne garazhd...

Shto koment

Denonco