Lajmi i fundit

Aksident në Tiranë, makina përplas fëmijën 10 vjeç

Albanian MP-elect says the opposition should push for snap election in September

Albanian MP-elect says the opposition should push for snap election in September

10:35, 03/05/2021
A+ Aa A-

Albanian MP-elect Lefter Maliqi has appealed to the opposition no to recognize the April 25 elections and push for snap elections as early as next September. Maliqi was elected in Berat, running for the Socialist Movement for Integration (LSI).

“He (Premier Edi Rama) will not go without a democratic revolution. I have the total conviction that the Democratic Party (PD), LSI, the united opposition, are gathering facts and proof to demand snap elections next autumn. I am totally convinced it will happen”, Maliqi said.

“This was not election, it was a crime. It was buy-out, there’s mafia here. I appeal to Lulzim Basha to raise the people and not recognize the election, asking for premature election”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari06/05/2021 20:28

ZGJEDHJET NE SHQIPERI U MANIPULUAN, U DHUNUAN, U TJETERSUAN, U PERDHUNUAN, U SHKELEN DHE U VODHEN NGA VETE QEVERIA! PIKE! "FITORJA" E RAMES DHE E DOSHIT ESHTE SI FITORJA E ATIJ ATLETIT QE KA MARRE DOPING! GEZON VETEM 1 DITE, DHE PASTAJ PAS ANALIZAVE ANTIDOPING TE BERA NGA INSTITUCIONET PRESTIGJIOZE, DEL QE ATLETI FITUES, KAMPION DHE REKORDMEN JO VETEM QE KA MARRE DOPING POR KA MARRE OVERDOZE! SI RRJEDHIM JO VETEM QE I HIQET TITULLI, POR EDHE DENOHET SHUME RENDE! QE RAMA ISHTE KRYEHAJDUT I DROGUAR KETE E DENIN E GJITHE DYNJAJA. QE SKEMA RAMA-DOSHI-RAKIPI ISHIN PERGATITUR DHE MEZI PO PRISNIN 25 PRILLIN KJO DIHEJ, BILES E DININ EDHE YURI KIM EDHE LUIGI SORECA! POR ATA HESHTEN! VETEM AMBASADORJA KIM DEKLAROI ME NENKUPTIM QE PASKA KRIMINELE QE POPULLI DO T'I VOTOJE. POR VETEM KAQ! ASNJE PARALAJMERIM PER KRIMINELET DHE PER KRYEKRIMINELIN E SHQIPERISE, EDVIN KRISTAQ RAMA!! NE DURRES U BLENE VOTAT E 4500 FAMILJEVE ME PARATE E BUXHETIT TE SHTETIT! A KA RAST ME FLAGRANT SE KY?? POR TURPI I MBETET ATYRE QE E SHITEN VOTEN! ATYRE QE BLENE VARFERINE E TYRE ME PARATE QE U TAKONTE PARA 1 VITI! SI NUK IU VJEN TURP ATYRE NJEREZVE TE SHITUR! SHUME MIRE PO UA BEJNE TANI ATYRE QE SHITEN VOTEN! PO U SHKOJNE KORRIERET E KRIMINELEVE DERE ME DERE DHE PO UA MARRIN PERSERI PARATE QE IU DHANE PER BLERJEN E VOTES!!! ATA QE SHITEN VOTEN JANE NJEREZ PA KARAKTER, NJEREZ PA DINJITET! ATA E SHITET NDERIN E TYRE, FEMIJET E TRYE, GRUAN E TYRE, MOTREN E TYRE DHE JETEN E TRYE PER 50 MIJE LEKE TE QELBURA DROGE DHE KORRUPSIONI! SOT NJE QINGJ KUSHTON 100 MIJE LEKE, NDERSA ATA TE PABESE, E TE MALLKUAR U SHITEN PER 50 MIJE LEKE TE NDYRA TE KRIMIT!!! TURP T'IU VIJE! VJEN NJE HAJDUT DHE U BLEN JETEN PER 50 MIJE LEKE APO PER 50 EURO! VETE JA HAPEN DEREN KRIMIT DHE KRIMINELEVE, TANI ATY TEK DERA DO T'I KENE EDHE PER 4 VITE TE TJERA! PER 4 VITE ATA DO T'UA RRJEPIN LEKUREN SI QINGJ DHE DO T'UA SHKULIN PUPLAT SI PULAT NE UJIN E VLUAR! CFARE POPULLI QE KEMI!!! O SA MIRE ME QENE SHQIPTAR, O HEJ!!! ME KETA LLOJ SHQIPTARESH DO TE HYJE SHQIPERIA NE BE??? KESHTU SHITEN DHE I SHESIN VOTAT EVROPIANET E BE??? PSE NUK I SHITEN VOTAT SHQIPTARET E KOSOVES? POR I DHANE SHKELMIN TE KEQES DHE PERKRAHEN PERPARIMIN, ZHVILLIMIN DHE INTEGRIMIN EVROPIAN! NDERSA SHQIPTARET E SHQIPERISE DUAN QE INTEGRIMIN DHE ANTARESIMIN NE BE T'UA DHUROJNE PA MERITE!

N03/05/2021 11:36

Je i vonuar! Duke marr mandatin e deputetit në 2019 ju i dhatë oksigjën Edi Rames tani na thua ta largojmë me protesta .Më e pakta që mund të bësh ,ta mbyllesh gojen.

Shto koment

Denonco