PS mbledh firmat e deputetëve për shkarkimin e Ilir Metës

PS mbledh firmat e deputetëve për shkarkimin e Ilir Metës

10:11, 03/05/2021
A+ Aa A-

Partia Socialiste ka nisur procedurat për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.

Pas mbledhjes se firmave të premten, socialistët e kanë depozituar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor.

Pritet qe kjo kërkesë të kalojë nesër ne seance plenare, por kjo do të vendoset sot në konferencën e kryetareve, që do te zhvillojë mbledhjen online.

Kërkesa mban firmat e 50 deputetëve të Kuvendit, të cilët kërkojnë shkarkimin e Presidentit, me argumentin se ka shkelur Kushtetutën para dhe gjatë fushatës zgjedhore të 25 prillit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t03/05/2021 11:40

Do ti hani m....presidentit,o qenefet e kuvendit.

Shto koment

Denonco