Detaje/ Makina e bllokuar në Maqellarë, gjenden 7 mln lekë për blerje votash

Detaje/ Makina e bllokuar në Maqellarë, gjenden 7 mln lekë për blerje votash

17:10, 22/04/2021
A+ Aa A-

Rreth orës 15 në rreth rrotullimin e Maqellarës është konstatuar një mjet tip 'Wolzvagen' dhe në të ishin dy persona.

Denis Xholi punonjës i administratës së Bashkisë Bulqizë dhe kushëriri i tij. 

Dy personat janë pikasur nga banorë të Maqellarës dhe simpatizantë të PD, të cilët e kanë bllokuar makinën në vend.

Pas bllokimit janë grumbulluar qindra simpatizantë të PD dhe kanë mbajtur të bllokuar makinën bashkë me njerëzit deri sa erdhi policia.

Prokurorja urdhëroi kontrollin fizik të personave dhe të mjetit ku u gjetën një sasi e konsiderueshme parash prerje të mëdha 50 dhe 20, si dhe plot karta identeteti. Në vendngjarje ishte edhe një mjet tjetër në pronësi të Administratorit të Maqellarës.

Prokurorja vendosi sekuestrimin e makinave dhe parave, ndërsa 2 personat u shoqëruan në komisariat.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari22/04/2021 18:07

O KRIMBAT E MUTIT! O HALETE E KOMBIT SHQIPTAR! VOTAVE TE POPULLIT T'U HANE MUTIN SATRAPI EDVIN RAMA, LALI PLEHU I DERRAVE, TAULANT BALLA YARIS BEGO, MUT STERKAJ, PITH AVION BALLUKU, KOQE GURU GJIKNURI, TRANGULL DELINA ÇUÇI, PJEPER MAMARAK KLOSI, GRAMOZ GJETHE FIKU RUÇ, E GJITHE BANDA E HAJDUTEVE TE RILINDJES, ARDI VELIU BALILI DHE BANDA KRIMINALE E POLICISE SE SHTETIT!!! SADO QE TE BLEJNE, PARATE E DROGES DHE KORRUPSIONIT DO T'U IKIN PER LESH ARAPI DHE BANDITET DO TE RREMBEJNE DHE DO TE MUNDEN TE MARRIN VETEM 34.6% TE VOTAVE TE BANDITEVE, QEVERITAREVE, PATRONAZHISTEVE, DEMBELEVE, HAJDUTEVE DHE LAKENJVE TE QEVERISE! ME TE GJITHA POSHTERSITE QE DO TE BEJNE VETEM KAQ DO TE RREMBEJNE! POPULLI QE I BESON OPOZITES DO TE FITOJE 65.4% OSE 92 MANDATE DEPUTETESH, DHE DO TE MARRSHOJE I SIGURTE DHE ME DINJITET DREJT BE! POPULLI SHQIPTAR NUK ESHTE NJE POPULL HAJDUT, KRIMINEL, I KORRUPTUAR, PA DINJITET DHE DEMBEL, ASHTU SIÇ MENDON SATRAPI FASHIST I SURRELIT! POPULLI SHQIPTAR ESHTE NJE POPULL EVROPIAN, LIRIDASHES, PUNETOR DHE ATDHETAR! POPULLI SHQIPTAR E DO SHQIPERINE SA ME SHPEJT NE BE! POPULLI SHQIPTAR BESON SE VETEM PD DHE OPOZITA E BASHKUAR DO TA REALIZOJE ANTARESIMIN E SHQIPERISE NE BE!

Lajme fallco22/04/2021 17:51

Merrni vesh mire se kush ka qene ne makine se Albjon Xholi nuk eshte fare ne Shqiperi , o portal muti legena

Shto koment

Denonco