Tiranasit i veshin jelekun e tyre, Jorida Tabaku: Respekt për traditën dhe identitetin

Tiranasit i veshin jelekun e tyre, Jorida Tabaku: Respekt për traditën dhe identitetin

14:12, 22/04/2021
A+ Aa A-

Familjet tiranase që kanë zhvilluar një takim me zonjën Jorida Tabaku, kandidaten për deputete të PD-së, i kanë veshur asaj jelekun e kostumit popullor tiranas në shenjë falenderimi dhe mirënjohjeje për kontributin e saj në politikë në vite dhe në vazhdim.

Jorida Tabaku, e nderuar, tha në fjalën e saj do të bëjë "përpjekje maksimale për të respektuar traditën dhe identitetin tonë e për t’i dhënë këtij komuniteti vendin që i takon." Tabaku bëri thirrje për të votuar PD, numrin 9, më 25 prill.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco