‘Marim 4 mandate’/ Beqajt tregon në ‘Çim Peka Live’ sesi do e arrijë objetivin e PS për Shkodrën

‘Marim 4 mandate’/ Beqajt tregon në ‘Çim Peka Live’ sesi do e arrijë objetivin e PS për Shkodrën

22:59, 19/04/2021
A+ Aa A-

I ftuar në ‘Çim Peka Live’, ish-ministër i Shëndëtësisë Ilir Beqja, në lidhje të drejtëpërdrejtë nga Shkodra, ka zbuluar edhe objektivin e PS për këtë qark.

Sipas Beqaj, rezultati më i mirë i PS në 2013 ishin pak më shumë se 38 mijë, por pas 8 vitesh qeverisje, do mundohen që të ruajnë raportin e votuesve kundrejt pjesmarrjes.

Peka: Sipas drejtuesit politik të PD në Shkodër Helidon Bushatoi deklaroi dhe vuri bast se PD do marri 7 mandate. I gatshëm që në datë 26 të na e kujtojë apo tja kujtojmë ne atij.

Peka: Sa mandate merr PS në Shkodër?

Beqaj: Ne synojmë të paktën 4 mandate. Synojmë edhe 5.

Peka: Numri 4 jeni ju zoti Beqaj?

Beqaj: Po

Peka: Prandaj e çonin në 4 sesbën?

Beqaj: Objektivin se kam vendosur un por kryesija e PS dhe kryetari i partisë, përtej renditjes së kandidatëve të listës.

Peka: Sipas Bushatit rezultati më i mirë i PS në Shkodër ka qënë në vitin 38 mijë vota, në vitin 2013.

Ku do i merni votat për katër mandate? Do shtoni vota pas 8 vite qeverisje?

Beqaj: Nuk besoj se do të shtojmë vota por do të ruajmë raportin e votuesve kundrejt pjesmarrjes.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco