Masat e reja: Rikthehen në shkollë gjimnazistët, karantinë për ata që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia

Masat e reja: Rikthehen në shkollë gjimnazistët, karantinë për ata që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia

13:58, 19/04/2021
A+ Aa A-

Komiteti i Ekspertëve për situatën e Covid-19, ka bërë të ditur se janë marrë masa të reja në lidhje me situatën e pandemisë në vendin tonë.

Mira Rakacolli deklaroi se do të vendoset karantinë 2 javore për të gjithë ata persona që futen në Shqipëri nga Greqia dhe nga Maqedonia.

Kjo masë do të jetë në fuqi deri në 3 maj. Masa e re është shtuar për shkak të pashkëve ortodokse që janë në fillim të majit.

Sipas Komitetit, edhe nxënësit e viteve të para dhe të 2 mund të kthehen në shkolla, për të nisur mësimin me skenarin e kombinuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco