‘Rama kërkon të imponohet me marifete’/ Meta: Bën edhe palën edhe arbitrin në fushë

‘Rama kërkon të imponohet me marifete’/ Meta: Bën edhe palën edhe arbitrin në fushë

20:51, 16/04/2021
A+ Aa A-

Presidenti Meta është i ftuar sonte në televizionin “6+1 Vlora” ku tha se ‘Qeveria po bën çdo gjë në këto zgjedhje, pasi po bën edhe palën edhe arbitrin në fushë. 

‘Qeveria po bën çdo gjë në këto zgjedhje per te prishur standardet e tyre, pasi po bën edhe palën edhe arbitrin në fushë. Por jam me besim se populli do marrë në dorë fatet e tij. Ka një tension artificial që vjen nga mazhoranca dhe kjo ndodh per shkak se ndihen pakicë.

Ajo kërkon të imponohet përmes marifeteve, por do ta kete te pamundur. Fushata zgjedhore që po zhvillohet nuk është e qetë.  Në 25 prill, qytetarët që po frustrohen çdo ditë nga qeveria do reagojnë me pjesëmarrjen masive në votime.’

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco