VIDEO/ Socialisti i zë rrugën Bashës: Jam i majtë por këtë herë do ta jap votën

VIDEO/ Socialisti i zë rrugën Bashës: Jam i majtë por këtë herë do ta jap votën

22:28, 15/04/2021
A+ Aa A-

Pasditen e sotme, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka mbyllur turin e takimeve me qytetarët në Tiranë, në njësinë 4.

I shoqëruar nga entuziazmi i banorëve dhe simpatizantëve të shumtë, lideri i opozitës është ndalur nga njё socialist i zhgënjyer nga qeveria që i bashkohet Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit. 

Qytetari: Jam i majtë, këtë herë do ta jap votën.

Lulzim Basha: Partisë Demokratike?

Qytetari: Partisë Demokratike. E dyta, e kam kemp-in 95 mijë lekë dhe ma ka bërë ky 65 mijë lekë. Kam dy jetimë në shtëpi.

Lulzim Basha: Të gjithë njerëzit e dinë mirë se e vetmja mënyrë për të ndryshuar është ta largojmë këtë qeveri duke votuar numrin 9.

Qytetari: Patjetër!

Lulzim Basha: Kështu që ju bëj thirrje dhe ju dhe fëmijëve me datë 25 numrin 9.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco