Shqipëria po qeveriset nga triadë mafioze/ Zekthi: SHBA shpresa e fundit për të shpëtuar zgjedhjet

Shqipëria po qeveriset nga triadë mafioze/ Zekthi: SHBA shpresa e fundit për të shpëtuar zgjedhjet

22:09, 15/04/2021
A+ Aa A-

Në ‘Çim Peka Live’, analisti Fitim Zekthi, e shikoi ambasadën amerikane në Tiranë si edhe mesazhin e ambasadores Yuri Kim, si të vetmen shpresë për të shpëtuar këto zgjedhje.

Zekthi tha ndër të tjera se Shqipëria po qeveriset nga triadë mafioze.

‘Sot Shqipëria nuk qeveriset nga Partia Socialiste, por nga një triadë e krimit të organizuar, Rilindjes dhe bizneseve klienteliste.

Besoj te ambasada amerikane është e vetmja shpresë për të shpëtuar këto zgjedhje.’-tha Zekthi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco