Rruga e shkatërruar në Borsh, Meta: Kryevepra e babëzisë

Rruga e shkatërruar në Borsh, Meta: Kryevepra e babëzisë

10:29, 11/04/2021
A+ Aa A-

Presidenti Ilir Meta përmes disa pamjeve të postuar në Facebook nga rruga e shembur në aksin Borsh-Himarë, si pasojë e rrëshqitjes së dherave ka dhënë disa mesazhe të forta politike.

Meta shprehet se kjo rrugë është një nga kryeveprat e babëzisë dhe 25 Prilli është referendum që çon në llogaridhënie ndaj mazhorancës më datën 26. 

'Në një nga kryeveprat e babëzisë. 25 Prilli, referendum kundër korrupsionit! Llogaridhënia nis, që në mëngjesin e 26 Prillit', shkruan Presidenti Meta në Facebook.

Rruga është ndërtuar dhe duhej të mirëmbahej nga firma Salillari, por edhe si5 u denoncuar në kohën e rrëshqitjes, punimet për ndërtimin e saj ishin mjaft të dobëta, dhe mirëmbajtje nuk ishte bërë asnjëherë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 11/04/2021 18:59

Ndertime skandaloze.Vjedhje e babezitur

Shqiptari11/04/2021 17:11

SALILLARI DHE TE GJITHE SALILLARET BASHKE ME HAJDUTLLARET E TJERE DO T'I BEJNE EDHE NJE HERE RRUGET, PER TE CILET KANE MARRE MILIARDAT, NGA E PARA ME PARATE E TYRE DHE NEN MBIKEQYRJEN E RREPTE DHE PA KOMPROMIS TE DREJTORISE SE ARDHESHME TE RRUGEVE!!! NUK E KALOJNE DOT POSHTE RRULIT TE FYTIT TE TYRE TE BABEZISE GJAKUN DHE DJERSEN E POPULLIT! KANE MARRE PARATE, DO TE BEJNE RRUGET ASHTU SIPAS STANDARTEVE PER TE CILAT JANE PAGUAR!

Shto koment

Denonco