Aventurat e Lal Fikut/ Ndiqni serinë e tretë që u censurua, çfarë ndodh pasi çon djalin e Edo-hanit në shkollë

Aventurat e Lal Fikut/ Ndiqni serinë e tretë që u censurua, çfarë ndodh pasi çon djalin e Edo-hanit në shkollë

20:46, 10/04/2021
A+ Aa A-

Në këtë seri të tretë që u çensurua Lal Fikun e torturon bosi i tij. Sapo ka dalë në rrjet seriali i tretë e aventurave të Lali Fikut, ku personazhi që ngjason me Erion Velinë merr detyrë nga shefi i madh të ndërtojë një kullë në qendër të qytetit fasada e së cilës të ngjajë me portretin e Edo- hanit.

Pasi çon në shkollë djalin e kryeministrit, pasi detyrohet të bëjë vaksinën, këtë herë Lali fiku ka një detyrë edhe më të rëndë. Intriga kryesore e tij përqëndrohet në lojën plot dredha të Lalit edhe për të bërë të gjitha cirqet e mundshme për t’iu servilosur Edi Ramës, por edhe njëkohësisht, për ti vënë stërkëmbëshka që mund të sjellin dështimin e tij dhe zënien e vendit të liderit nga Veliaj.

Seria e tretë e aventurave të Lali Fikut, ku personazhi që ngjason me Erion Velinë merr detyrë nga shefi i madh të ndërtojë një kullë në qendër të qytetit fasada e së cilës të ngjajë me portretin e Edo- hanit. Pasi çon në shkollë djalin e kryeministrit, pasi detyrohet të bëjë vaksinën, këtë herë Lali fiku ka një detyrë edhe më të rëndë.

Në serialin që u tentua të çensurohet, duke penalizuar faqen e Brrylit që bënte transmetimin e tij, vihen në lojë edhe figura të tjera të universit te kreut te Meduzes si Zonja 5 milion euro Spiropali, Ndrikull Grykesi Balluku, Shushuj Mazniku me 12 paga ne muaj dhe sugar parukja apo Fuga.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco