Edi Rama shpall fitoren mbi ‘grushtin e shtetit’

Edi Rama shpall fitoren mbi ‘grushtin e shtetit’

13:32, 08/04/2021
A+ Aa A-

Brenda 24 orĂ«sh Edi Rama ka shpallur fitoren mbi ‘grushtin e shtetit’ qĂ« sipas tij organizuan 60 kontrollorĂ« tĂ« aviacionit.

Balluku deklaroi sot nga Rinasi se nesër do të nisin fluturimet normale, por pa shpjeguar se si i kanë zëvendësuar kontrollorët. Zërat thonë se do të vijnë kontrollorë nga Turqia.

E menjĂ«herĂ« pas Ballukut edhe Rama shkroi nĂ« TĂ«itter, duke shpallur fitoren mbi ‘grushtin e shtetit’ dhe pĂ«r kĂ«tĂ« njoftoi edhe presidentin Ilir Meta.

‘Ilir kam njĂ« lajm tĂ« keq pĂ«r ty: Vaksinat vijnĂ« sot dhe fluturimet rifillojnĂ« normalisht nesĂ«r!

Plani yt me Saliun për bllokimin e vaksinimit e rikthimin e Rrumpallës në prag të zgjedhjeve dështoi!

Dokrrat me reflektime e auditime, vazhdoji me Leshkon dhe Leskon nĂ« skutat e OFL’, shkrojti Edi Rama nĂ« Twitter.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku08/04/2021 19:21

Të gjithë derrat një turi kanë. Të gjithë diktatorët një zakon kanë. Armiq të brendshëm, grushte shteti, gylenistë, Navalnistë, Salistë... 3 kontrollorë fluturimesh kundër një ushtrie, kundër FN, kundër një garde të fryrë, kundër një policie militante, kundër një mafje në pushtet e kryesuar nga çunat problematikë, kundër një hordhi Tom Doshrash të fryrë me pare buxheti. Kush i beson këto lloj maklladash? Lidheni të çmëndurin se do bëjë ndonjë katastrofë deri më 25 Prill.

kadri hasbiu08/04/2021 18:51

do vi nje dite qe do i lash te gjitha dhe enveri e mbajti 45 vjet po familjen e la nella merda

Daj Jaku08/04/2021 15:19

E kush mutsihane edram ose përçkuror aspaku mundet të interpretojë si krim apo grusht shteti të organizuar nga fajtori i përjetshëm i dështimeve historike të edvinit (dmth Saliu), këta persona që shkëmbejnë të tillë mesazhe në whatsapp? Ka të drejtë Bushati që bërtet për të lidhur të çmëndurin? Nuk dua të bëj Kasandrën por ka për të ndodhur ndonjë katastrofë historike me ato kontrollorë të importuar me urgjencë nga sulltan erdogani, ndërsa edvin drama është krejtësish i papërgjegjshëm prej sëmundjes psiqike kongenitale. Ajo doktoresha Rakacolli që ka vjedhur kartelën e ë të çmëndurit duhet ta publikojë urgjentisht që të ndalojë katastrofën, përndryshe duhet të dënohet për bashkëpunim në krim.

t08/04/2021 15:11

O koqe km,o i dal trush,o psikopat ,o superhajdut,o supermashtrus, o supergenjeshtar,kush do tja dije per ato vaksina te qelbura kineze,ato nuk na japin asnje garanci per jeten e mireqenien tone,vetem theqafja jote na ben derman.

Fiks 8 prill 202108/04/2021 14:37

Ka ikur mo Daj Jaku nga mëntë , ka shkarë përfundimisht... po e parandjen humbjen. Kesaj rradhe populli ti vere gishtin kokën më 25 Prill. Ndryshe instalohet" diktatura" përfundimisht...

Shto koment

Denonco