Qytetarët të bllokuar në Llogara, Zhupa: Sjellja e qeverisë një papërgjegjshmëri totale

Qytetarët të bllokuar në Llogara, Zhupa: Sjellja e qeverisë një papërgjegjshmëri totale

09:30, 08/04/2021
A+ Aa A-

“Papërgjegjshmëri totale dhe indiferencë ndaj qytetarëve dhe tani që ju kërkojnë votën!””!Imagjinoni se ç’behet me sherbimin ndaj qytetareve po të sigurojnë mandat tjetër!|”, kështu shprehet kandidatja për deputete e PD në qarkun eVlorës Ina Zhupa në një reagim të saj për situatën e rëndë në Llogara ku me dhjetra persona janë të bllokuar më automjetet e tyre nga dëbora.

“I bëj thirrje autoriteteve te nderhyjne për të zgjidhur situatën, për t’ju ardhur në ndihmë qytetarëve të bllokuar që kanë halle dhe angazhimeve”.

“Një qeveri që nuk pergjigjet dot as nevojës për të pastruar borën e rënë në prill, është një qeveri e dështuar që do marri pergjigjen me 25 prill”përfundon reagimi i Zhupës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco