Kush do ishte kryeministër më i mirë? Basha mund Ramën me diferencë të madhe

Kush do ishte kryeministër më i mirë? Basha mund Ramën me diferencë të madhe

22:05, 07/04/2021
A+ Aa A-

Prej muaji Janar e deri tani në prill, diferenca mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës është rritur.

Sipas sondazhit të bërë nga ‘Flame Tree Advisors’ e që u prezantua në ‘Çim Peka LIVE’ Basha ka fituar pikë muaj pas muaji duke e thelluar diferencën me Ramën.

Sipas sondazhit 57.4 % e shqiptarëve mendojnë se Lulzim Basha do të ishte një kryeministër më i mirë se Edi Rama.

Ndërkaq 35.1 për qind mendojnë se Rama është kryeministër i mirë.

Më poshtë sondazhi:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gj 07/04/2021 22:09

Bashen nuk e kemi bo prov kryeminister nrm.basha me i mire se ky hoooorri

Shto koment

Denonco