VIDEO/ Kur Balluku organizonte festa të çmendura me balerina braziliane me paratë e Albcontrol

VIDEO/ Kur Balluku organizonte festa të çmendura me balerina braziliane me paratë e Albcontrol

20:15, 07/04/2021
A+ Aa A-

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku doli sot dhe kërcënoi hapur kontrollorët ajrorë të Rinasit se do ti fuste edhe në burg, pasi këta të fundit kanë pezulluar punën për shkak të uljes së pagave në 70 përqind si edhe stresit që u është shkaktuar në punë.

Por pas gjithë këtij kërcënimi, duket se fshihet një keqmenaxhim i madh me fondet e Albcontrol.

Belinda Balluku u përmendi sot kontrollorëve ajrorë pagën e tyre të majme, që në fakt ata e meritojnë pasi janë njerëzit më të kualifikuar në Shqipëri, por kush e njeh të shkuarën e saj si drejtuesve e Albcontrol, e di shumë mirë se asaj nuk i erdhi asnjëherë turp për pagën prej 6 mijë euro që merrte çdo muaj,

Por si të mos mjaftonte kjo, Balluku ka pasur akuza të drejtëpërdrejta edhe për keqmenaxhim të fondeve të Albcontrol, agjencia shtetërore që menaxhon trafikun ajror.

Mjafton të kujtohen këtu festat e çmendura që organizonte si drejtuese e këtij institucioni me balerina braziliane të cilat i paguante pikërisht me paratë e Albcontrol.  

Pikërisht video që do të shikoni edhe më poshtë ku në një ambient të dekoruar me kujdes, me balerina të ngjashme me veshje karnavalesh, stafi i Albcontrol ka festonte deri në orët e para të mëngjesit në  hotelin me 5 yje në Tiranë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Skrapari07/04/2021 20:33

Kur degjon dhe shikon bemat e ketyre plehrave menjehere me shkon mendja tek ata qe sot nuk hane dot nje vakt buke. Them perseri c"mut milet paskemi qene. Ne duhet te rembenim cdo lloj mjeti qe nga cfurgjet kazma hunj sopata arme dhe ti vinim perpara si kope lopesh keta zuzare gjalpires.

Shto koment

Denonco