Rama slips again and threatens the airport strikers: Sabotage inspired by Berisha and Meta against the vaccines arrival

Rama slips again and threatens the airport strikers: Sabotage inspired by Berisha and Meta against the vaccines arrival

14:04, 07/04/2021
A+ Aa A-

Albanian Premier Edi Rama sees the strike of the air controllers in Tirana’s International Airport as sabotage against his government efforts to brings anti Covid-19 vaccines to Albania.

Rama’s latest slip came after the controllers started their strike as a response to salaries reduction and the dismissal of five colleagues.

“The grave sabotage of the activity of the Mother Theresa Airport will not be tolerated! The inspirers of this crazy chartist movement, Sali (Berisha) that throws digital stones and Ilir (Meta) that throws stones of the ‘Moron’ brand and hides his hand want the closure of the airport to stop the vaccines from coming”, Rama wrote.

“The organizers will be prosecuted criminally and will face the law which forbids categorically the interruption of the tower activity from the controllers! The others must decide immediately: Either with the State at work or with the anti-State at a penal process for threatening the national security”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 07/04/2021 16:26

A do punonte Rama me plerat e tjere po tu hiqen rrogat dhe mundesite per te vjedhur dhe perfituar?????

Shqiptari07/04/2021 14:54

Pirdh, pirdh o Ramzi!!! Enver Hoxha 40 vjet ia hidhte fajin Ahmet Zogut, ti ke 16 vjet qe fajin e deshtimeve dhe paaftesise tende ia hedh Saliut. Albcontrol 3 vjet pasi u inaugurua si godine e re, Balluku e rrezoi komplet dhe e beri nga e para duke futur ne xhep qindra miliona euro. Prandaj Albcontrol sot eshte katandisur si derexhe dhe kompani qe fshin rruget e Tiranes.

Asim07/04/2021 14:38

Loje e ndyre e ramdroges.Ku ja mban bytha atyre te kontrollit te bejne greve pa lejen e Rames.Si duket nuk vine vaksinat dhe rama i fut gjoja ne greve per te justifikuar vonesene atdhjes se tyre. Qeveritare te ndyre dhe te dhjere.

Shqiptari07/04/2021 14:20

Kryeminister komplet injorant! Ai nga kjo kompani di vetem kullen e aeroportit dhe jo qendren e kontrollit dhe menaxhimit te hapesires ajrore shqiptare! Pra asnje fjale per ngritjen e pagave te pergjysmuara, apo per plotesimin e kerkesave te kontrolloreve te trafikut ajror te Albcontrol. Vetem kercenim: ose skllever ose ne burg!!! Plehra! Ta supozojme se punonjesit do te pranojne burgun, a do te filloje puna ne Albcontrol?

Shqiptari07/04/2021 14:11

PO ORE PLEHRE PO! TE SABOTUAN VJEDHJET QE I KENI BERE ALBCONTROL KETO 8 VITE! TE SABOTUAN PROPAGANDEN MASHTRUESE! TE ZBULUAN SURRATIN E VERTETE PERPARA SHQIPTAREVE QE JETOJNE JASHTE SHQIPERISE, DHE E DINE SE SHQIPERIA ESHTE SHESHI SKENDERBEJ DHE SHQIPTARET JETOJNE TE LUMTUR SI LALI PLEHU, SI ZAHO, SI GREGU E SI KAJANI!!

Shto koment

Denonco