'Nuk duhet të dorëzohemi tani!' - mesazh i Vjosa Osmanit drejtuar Kosovës

'Nuk duhet të dorëzohemi tani!' - mesazh i Vjosa Osmanit drejtuar Kosovës

07:30, 14/03/2021
A+ Aa A-

Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani, i është drejtuar me një mesazh kurajojeje dhe shprese, popullit të Kosovës, më 13 mars, kur u shënua plot një vit pandemi.

"Nuk duhet të dorëzohemi tani" bën lutje Vjosa Osmani dhe pranon se shumë gjëra mund të ishin bërë më mirë, por ka ende kohë. |Vërtetë shumë gjëra mund të bëheshin ndryshe, por kemi ende shansin për të bërë çdo gjë më mirë. Si në çdo sfidë, nuk duhet të dorëzohemi, deri sa të dalim fitimtarë, - shprehet Osmani. - E deri atëherë, të bashkëpunojmë, të marrim përgjegjësi, të ndihmojmë! Vetëm së bashku mund t’ia dalim! Vetëm së bashku do t‘ia dalim!" përsëritja kryetarja e shtetit të Kosovës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco