Paratë e incineratorëve paguajnë TCH/ 78 mln lekë për 2 emisione ‘investigative’

Paratë e incineratorëve paguajnë TCH/ 78 mln lekë për 2 emisione ‘investigative’

13:33, 11/03/2021
A+ Aa A-

Anëtari i kryesisë së PD-së, Jamarbër Malltezi ka denoncuar me fakte se si kompania e incineratorit të Tiranës ka paguar TCH për gjoja 2 emisione investiguese, që në fakt ishin thjeshtë lavdërime për incineratorët.

Malltezi shkruan në Facebook se TCH, është paguar 7.878.768 milionë lekë në muajin nëntor të vitit 2020.

Reagimi i plotë i Jamarbër Malltezit:

Mafia e plehrave me TV kombëtar në shërbim!

Top incenerator Blushi u pagua nga mafia e plehrave për dy emisionet lëtyre për të lavdëruar megavjedhjen 430 milion € me inceneratorët dhe monopolin e gjithë llojeve të mbetjeve në Sharrë!

Zoto-Mërtiri-Blushi ortakët që po përlajnë qindra miliona euro i paguajnë haraç Top inceneratorit që të propagandojë gjoja emision e jo reklamë!

Image

Trishtim ku e çoi korrupsioni me mafien e plehrave një TV me emër.

Pika 1 e programit te PD-së për mjedisin është Transparencë & Llogaridhënie për vjedhjen e rëndë me inceneratorët!

Me qindra miliona € mund të rriten pagat e pensionet, të rimbursohen familjarët që humbin miliona duke u përballur me Covid.

#perballje

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Vendi yne 12/03/2021 15:23

Ky Blush bytha eshte super mendere shqyer

Shto koment

Denonco