Peka-Spiropalit: Në Tiranë kandidoni Alqi Bllakon e incineratorëve, babai i tij paguhet 3 herë me shumë se Skënderbeu yt

Peka-Spiropalit: Në Tiranë kandidoni Alqi Bllakon e incineratorëve, babai i tij paguhet 3 herë me shumë se Skënderbeu yt

21:23, 10/03/2021
A+ Aa A-

Një përplasje e fortë është shënuar në Çim Peka Live, midis drejtuesit të emisionit dhe candidates socialiste për Tiranën, Elisa Spiropalit, lidhur mbi listën e PS.

Peka i ka përmendur znj. Spiropali emrin e Alqi Bllakos në garë në Tiranë në këto zgjedhje, emri i të cilit është i përshirë në megakorrupsionin e inceneratorëve

Peka tha se babai i moshuar i Alqi Bllakos, merr rrogë tre herë më të lartë se vetë kryeministri.

Spiropali: Lista jonë është si drita e diellit dhe nuk mund të mbyllen sytë pëpara listës sonë dhe të atyre. Shikoni listën e tyre në Tiranë.

Peka: Po ke të drejtë. Është edhe Alqi Bllako.

Spiropali: Çfarë ka Alqi Bllako?

Peka: Si çfarë është. Babai i Alqi Bllakos paguahet 3 herë më shumë se Skënderbeu yt.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Socialisti vertete11/03/2021 12:45

He mo Spiropali, bej deklaraten e 5 milion eurove te doganes kur ishe kryedoganjere, bej vetingun tend e hajde kerko voten....poulli nuk harron, si dhe buka e fukarait e loti jetimit te gjykofte.

Shto koment

Denonco