Kokalari: Vizita e Albin Kurtit në Shqipëri, hipokrizi që tregon karakterin e tij

Kokalari: Vizita e Albin Kurtit në Shqipëri, hipokrizi që tregon karakterin e tij

22:14, 04/03/2021
A+ Aa A-

Në lidhje direkte me ‘Çim Peka Live’, aktivistja shqiptare në Ëashington, Evi Kokalari, duke komentuar vizitën e Albin Kurtit në Shqipëri, e cilësoi si hipokrizi.

Vizita e Albin Kurtit, hipokrizi që tregon qartë karakterin e tij.

Albin Kurti nuk është bërë akoma kryeministër dhe erdhi në Shqipëri.

Me Vjosa Osmanin natën e zgjedhjeve është pyetur dhe ka thënë që ne nuk kemi lidhje.

Ndërkohë që në konferencën e shtypit tha që e njoh Bojken Abazin. Nuk janë autonomë. Në konferencë për shtyp tha që Bojken Abazin e njohur prej 15 vjetësh dhe është i pakorruptueshëm. Dhe kush është Albin Kurti që të na thotë që Bojken Abazi është i pakorruptueshëm.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Kryeminister rame vucic bergovic cubrollovici 04/03/2021 22:48

Po ti kush je qe e etiketon Z kurti si hipokrit. Pra Zonje duhet te perkufizosh hipokrizine brenda konotacionit qe te kete tre elemente. Aty ku ndodhesh ti nuk mund te flisni per shume moral derisa te largohet era e kuturbueshme e trump. Burger I doni te medhaja juve se nuk ngopeni kollaj. Naten e mire Zonja anti hipokrite

Shto koment

Denonco