Dështimet e Ramës, Basha publikon videon: Në Shqipëri vështirë të bësh biznes

Dështimet e Ramës, Basha publikon videon: Në Shqipëri vështirë të bësh biznes

09:03, 04/03/2021
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka postuar në rrjetet sociale një video ku paraqet sërish një nga dështimet e Edi Ramës gjatë qeverisjes së tij 8-vjeçare.

'A është e lehtë të bësh biznes në Shqipëri,' është pyetja e radhës në videon e publikuar nga Kryetari i Opozitës.

Dhe përgjigja është JO. Ai ka shtuar në videomesazhin e tij përfundimin e raportit të DASH ku thuhet se korrupsioni është i zakonshëm dhe është i vështirë bërja e biznesit.

Pra një dështim tjetër i Edi Ramës dhe një shkatërrim të shtetit përmes korrupsionit masiv.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco