Dështimet e Ramës, Basha publikon videon: Shqipëria shtet i kapur për shkak të korrupsionit

Dështimet e Ramës, Basha publikon videon: Shqipëria shtet i kapur për shkak të korrupsionit

08:42, 03/03/2021
A+ Aa A-

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka postuar në rrjetet sociale një video ku paraqet sërish një nga dështimet e Edi Ramës gjatë qeverisjes së tij 8 vjeçare .

A është Shqipëria një shtet i kapur për shkak të korrupsionit, është pyetja e radhës në videon e publikuar nga Kryetari i opozitës.

Dhe përgjigja është se, “Po, “Transparency International” e rendit Shqipërinë ndër shtetet që kanë nivel të lartë të kapjes së shtetit për qëllime korruptive dhe ligjeve të përsonalizuara”.

Pra një dështim tjetër i Edi Ramës dhe një shkatërrim të shtetit përmes korrupsionit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco