Demarkacioni me Malin e Zi/ Grenell sulmon Kurtin: Injoroi Obamën dhe Biden, zgjodhi terrorizmin

Demarkacioni me Malin e Zi/ Grenell sulmon Kurtin: Injoroi Obamën dhe Biden, zgjodhi terrorizmin

18:11, 02/03/2021
A+ Aa A-

Ish i dërguari Special i ish-presidentit të SHBA Trump, Richard Grenell, ka sulmuar kryetarin e LVV Albin Kurtin, duke kujtuar hedhjen e gazit lotsjellës në parlamentin e Kosovës në një përpjekje për të ndaluar mbështetjen e presidenti Obama, për demarkacionin me Malin e Zi.

‘Albin Kurti hodhi gaz lotsjellës në parlamentin e Kosovës në një përpjekje për të ndaluar mbështetjen e presidenti Obama, për demarkacionin me Malin e Zi. Joe Biden gjithashtu i kërkoi Kurtit në atë kohë të mbështeste demarkacionin por ai zgjodhi terrorizmin’, shkruan Grenell në Twitter.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

astrit02/03/2021 18:48

Ku fillon republikani e ku fillon komunisti te ky amerikani?

Shto koment

Denonco