Votimi Elektronik, ja zona ku do aplikohet në Tiranë

Votimi Elektronik, ja zona ku do aplikohet në Tiranë

17:35, 02/03/2021
A+ Aa A-

KQZ ka marrë vendimin ditën e sotme edhe për votimin elektronik që do të bëhet në një njësi bashkiake në Tiranë.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka caktuar Zonën e Administrimit Zgjedhor, nr. 40, njësia 10, Shkolla e Kuqe në bashkinë e Tiranës, si njësinë administrative për zbatimin e projektit pilot për procesin e votimit dhe numërimit elektronik të votave në zgjedhjet për Kuvend të datës 25 prill 2021.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco