Zgjedhjet e 25 prillit, KQZ regjistron koaliconin PD-Aleanca për Ndryshim

Zgjedhjet e 25 prillit, KQZ regjistron koaliconin PD-Aleanca për Ndryshim

17:28, 02/03/2021
A+ Aa A-

Komisioni Qendror Zgjedhor ka regjistruar në orët e pasdites së sotme koalicionin opozitar PD-Aleanca për Ndryshim.

Ky koalicion do të përbëhet nga Partia Demokratike dhe 13 parti që do të garojnë në siglën e PD.

Partia Demokratike ka arritur koalicion me 13 parti, ndër të cilat mund të përmendim, PDIU të Shpëtim Idrizit, PR, të Fatmir Mediut, PDK, të Nard Ndokës dhe LZHK të Dashamir Shehit.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco