Ja pse duhet maska në Tiranë/ Foto tronditëse virale

Ja pse duhet maska në Tiranë/ Foto tronditëse virale

09:52, 02/03/2021
A+ Aa A-

Në Tiranë duhet të mbash maskë edhe kur nuk është situatë pandemie.

Kjo foto virale e publikuar sot në rrjetet sociale e tregon qartë se përse duhet maska.

Në fakt, edhe para se të niste pandemia, shumë qytetarë mbanin maska për shkak të ndotjes ekstreme.

Kujtojmë se dy vite më parë, Numbeo e shpalli Tiranën si kryeqytetin më të ndotur në Europë.

Ndërkohë ndotja po prodhon sëmundje të shumta, duke nisur që nga sëmundjet kancerogjene.

Një matje e ndotjes pranë Bulevardit Zogu I, para pak ditësh, tregoi se situata është katastrofike, njësoj si në Pekin të Kinës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Fiku bashkis02/03/2021 15:45

Dy qelbesirat qe e kthyn Tironen ne nje perbindsh betoni, jetojn jasht Tirone! Edveroviç bajgoviçi dhe lali sumriqi te dy kopilat e bllokut hoxhist, me 20% e Ndragetes e kan venin ne kokerr te burgut.

paemer02/03/2021 10:17

pse budall ishte Edvini qe ndertoi sarajet ne Surrel?

Shto koment

Denonco