Skandali/ Rama vjedh edhe projektin 3D, Berisha: Edvin Gënjeshtra

Skandali/ Rama vjedh edhe projektin 3D, Berisha: Edvin Gënjeshtra

09:41, 02/03/2021
A+ Aa A-

Kryeministri Rama është akuzuar shpeshherë se projektet e tij janë vetëm 3D, por këtë herë duket si ai ka mundur edhe veten, duke e vjedhur këtë projekt.

“Mirëmëngjes dhe me hekurudhën e re Tiranë-Rinas-Durrës, që më në fund do të nisë nga ndërtimi pas finalizimit të një pune disavjeçare me Komisionin Evropian dhe Bankën Evropiane për Rindërtim e Zhvillim, ju uroj një javë të mbarë” – kështu shkruante kryeministri Edi Rama në Facebook-un e tij ditën e djeshme duke postuar një video nga e ashtuquajtura hekurudha Tiranë-Durrës.

Po nuk është mbyllur dita dhe ka rezultuar pamjet e publikuara nga kryeministri Rama janë të vjedhura nga një projekt në Katar.

Pamjet janë marrë shabllon ashtu sikurse janë paraqitur edhe në videon e publikuar në YouTube për metronë e Doha-s, kryeqyteti i Katarit.

Nëse këto pamje janë të vjedhura nga kryeqyteti i Katarit, atëherë po me projektin e shumëpërfolur çfarë ka ndodhur, aq sa edhe për një renderim në 3D nuk është lodhur kush?

Pamjet u publikuan edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha.

“Edvin Gënjeshtra u paraqet shqiptarëve si projekt në 3D të hekurudhës Tirane - Durrës, projektin e metrosë së Dohas, kryeqytetit të Katarit. Ndiqeni dhe shpërndajeni sipas dëshirës këtë video,” shkruan Berisha.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari02/03/2021 16:59

BURGU I PERJETSHEM ESHTE SHUME PAK PER NJE MASHTRYES MONSTER TE TILLE TE SEMURE PSIQIK DHE TE DROGUAR PREJ DHJETRA VITESH! PD PO THOTE QE NE 25 PRILL, RAMA DO TE SHKOJE NE SHTEPI!!! MOS NA ZHGENJENI! PO THATE QE NE 25 PRILL RAMA DO TE SHKOJE NE SHTEPI, AS JU NUK KENI GJE NE TEREZI! SEPSE NJE HAJDUT, NJE MASHTRUES ORDINER, NJE KRIMINEL, NJE MASKARA, NJE BATAKCI, NJE QELBESIRE DHE NJE NDYRESIRE GJIRIZESH PARIZIEBE, QE KA 8 VITE QE PO VJEDH, PO GRABIT, PO VARFERON NJE POPULL TE TERE DHE PO RRENON NJE SHTET TE TERE, NUK E KA VENDIN NE SHTEPI, POR PER GJITHE JETEN NE QELI! DHE JO VETEM AI, POR E GJITHE NARKO-BANDA E TIJ KRIMINALE! ALI BABA ME 40 HAJDUTE ORDINERE! MOS E SHPERDORONI VOTEN TONE!!! KRIMINELET DHE HAJDUTET E KANE VENDIN VETEM NE BURG! KANE 8 VITE QE PO TALLIN BYTHEN ME NJE POPULL TE TERE! KANE 8 VITE QE PO E KALOJNE KOHEN KOHEN VETEM NEPER TV DHE NE KONFERENCA SHTYPI KOT ME KOT, PER TE MASHTRUAR NJEREZIT ANEMBANE BOTES DHE DYNJASE QE SHQIPERIA NEN QEVERISJEN E TYRE ESHTE NJE MBREKULLI E BOTES, ESHTE NJE KOPESHT ME LILE! PAS 25 PRILLIT RAME JO NE SHTEPI, POR NE QELI!

Shto koment

Denonco