VIDEO/ Mirosllav Lajçak në Presidencën e Kosovës, takohet me Vjosa Osmanin

VIDEO/ Mirosllav Lajçak në Presidencën e Kosovës, takohet me Vjosa Osmanin

08:25, 02/03/2021
A+ Aa A-

Mirosllav Lajçak, I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, ditën e dytë të vizitës në Kosovë e ka nisur duke takuar ushtruesen e detyrës së Presidentes, znj. Vjosa Osmani. Mediat u lejuan të marrin pamje vetëm ë fillim të takimit dhe pas tij, Lajçak dhe Osmani dolën në një konferencë shtypi.

Të hënën, Lajçak ka takuar kreun e VV-së, Albin Kurtin dhe ambasadorë të akredituar në Kosovë. Sot gjatë ditës do të takohet edhe më ushtruesin e detyrës së kryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco